Založ si blog

O Rómoch, cigáňoch a pochodoch „slušných“ ľudí. ..

Neverending story cigánsky problém na Slovensku stále pokračuje. Médiá chŕlia jeden článok za druhým, blogy sú plné jedinej témy. RÓMOVIA!!! Nenávisť voči Rómom sa dá doslova krájať a cítiť ju na každom kroku. Sobotňajší pochod „slušných“ ľudí, bol len ďalšou epizódou v tomto nekonečnom príbehu, ktorého konca sa obávam, pretože, ak budeme pokračovať v tomto trende, nemôže to skončiť inak, len katastrofou.

Asi nemusím dokazovať, že sobotňajší pochod „martýra“ Oskara Dobrovodského, bol pochodom fašistickým. Jediný kto tam nevidel fašistov bol samotný Oskar Dobrovodský, ktorý sa vyjadril, že tam žiadnych extrémistov nevidí, iba slušných ľudí, ktorí platia dane. Nuž, ako sa vraví, vrana k vrane sadá. A napriek tomu, že pán Dobrovodský sa dôrazne dištancuje od toho, že by patril k neonacistom, jeho konanie dokazuje pravý opak. Nebudem rozoberať situáciu na Družstevnej ulici v Malackách, pretože sa o nej už popísalo dosť. No riešením určite nie sú neonacisti!!! Ak, rómski susedia Oskara Dobrovodského porušujú zákony, tak nech sú za to potrestaní. Lenže tu nejde o potrestanie porušovania zákonov, tu ide o to, aby sa Oskar Dobrovodský zbavil nepríjemných susedov, keby tí Rómovia odišli, bol by Oskar Dobrovodský spokojný? Prečo sa nikdy nevyjadril k tomu, aké riešenie by uvítal? Prečo sa nehľadá nejaké vecné riešenie do ktorého by boli zainteresované obidve strany a miestna samospráva? Veď máme profesionálnych mediátorov a určite by mu pomohol aj štát. Pán Dobrovodský mal pri riešení nadštandartnú starostlivosť. Jeho ulica bola 24h monitorovaná Políciou, boli nainštalované kamery, ktoré mali dokázať porušovanie zákona zo strany jeho neprispôsobivých susedov. A čuduj sa svet, neboli to neprispôsobiví Rómovia, kto odmontoval kamery, neboli to Rómovia z Družstevnej, kto prišiel do konfliktu s Políciou. Prečo? Netvrdím, že Rómovia z Družstevnej sú úžasní, skvelí ľudia a k dokonalosti im už chýbajú len cherubínske krídla. To vôbec nie!!! Ale, pýtam sa, porušujú títo ľudia zákony? Je sociálna zaostalosť zločin? Namiesto riešení sa opäť ľuďom ponúka nenávisť. Na tento problém sa minulo zo štátnej pokladnice 47 tisíc eur!!! Nenapadá vám, že keby sa tie peniaze použili inak o Družstevnej ulici v Malackách by nikto na Slovensku nevedel. Neviem možno je to odo mňa kacírska myšlienka, no nepočul som ešte ani raz, že by sa mesto Malacky v súčinnosti napríklad s Úradom splnomocnenca vlády pre rómske komunity pokúsilo ponúknuť týmto ľuďom akúkoľvek alternatívu riešenia.

Prečo sa kompetentní nepokúsili riešiť to ponúknutím alternatívneho bývania. Preboha veď v tom dome býva 40 ľudí!!! Možno keby tam bývalo 5 ľudí tie problémy by boli úmerné počtu obyvateľov. Neviem, len premýšľam…

No, zdá sa mi hlúpe a neuveriteľné, že „mocní“ tejto krajiny nenájdu normálne riešenie tohto problému. Samozrejme namiesto prácnych riešení sa radšej  v ľuďoch bude pestovať nenávisť a médiá v snahe vyhovieť diváckemu vkusu a spoločenskej mienke sa predbiehajú v prinášaní negatívnych správ o Rómoch. Za posledné dva roky sa našim dvom najpopulárnejším TV podarilo vo verejnosti vybičovať nenávisť voči Rómom do závratných výšok. Prečo sa ľudia nedozvedia o tom, že sa dá spolunažívať medzi Rómami a Slovákmi aj inak? Príkladov je dosť, spomeniem Čičavu, Spišský Hrhov, Čelovce a mnoho iných obcí, kde to funguje a ľudia žijú vo vzájomnej zhode. No pozitívne správy nikoho nezaujímajú a nedvíhajú divácky rating…

Neuvediem nič nové, ak označím bratislavský pochod, ako akciu slovenských neonacistov podporenú ich sympatizantmi. Ja sa však pýtam čo robí takzvaná slovenská elita? Prečo sú všetky známe osobnosti Slovenska ticho? Prečo mlčia ľudia, ako Lasica, Feldek, Bútora, Vašáryová a mnoho iných osobností slovenskej kultúry, športu a politiky? Alebo, všetci ostatní politici, umelci, športovci s tými pochodujúcimi súhlasia? Prečo mlčí cirkev? Ako, je možné, že sa vo svojich svätostánkoch neprihovoria k svojim farníkom a neodsúdia nenávisť, ktorú drvivá väčšina slovenských kresťanov chová vo svojom srdci voči Rómom? Alebo Rómovia nie sú božie stvorenia? Ježiš nikdy nepovedal, aby sa ľudia delili na bielych a iných, na dobrých a zlých. Ba práve naopak, kresťanov vyzýval, aby milovali svojich nepriateľov. Lenže ľudia si vieru upravia tak, aby im vyhovovala, veď v nedeľu si každý hriech odmodlia, nie? Vo všetkých kresťanoch, ktorí pochodujú voči Rómom, alebo s týmito pochodmi súhlasia, musí byť neochvejná viera, že aj boh biely… Zopár statočných ukázalo vysokú morálnu silu, keď prišli povedať svoje NIE, fašizmu, rasizmu a nenávisti. Monika Flašíková – Beňová, Eduard Chmelár a iní si zaslúžia náš obdiv, že napriek generálnej nenávisti voči Rómom, nezapochybovali o svojom postoji a išli s kožou na trh.

Vyvalila sa na nich vlna nenávisti na všetkých internetových diskusiách, ale to čo urobili napriek tomu zanechalo v našej spoločnosti nezmazateľnú stopu vzdoru voči fašizmu, ktorý chce sociálne problémy zneužiť na získanie sympatií nespokojných občanov. Nebezpečné je, že názory pravicových extrémistov sú totožné s mienkou radových občanov, čo sa týka takzvanej rómskej otázky. V Bratislave medzi slušnými pochodujúcimi občanmi zreteľne odzneli slová, ako cigáni, čierne papule do plynu, židovských politikov postrieľať a podobné perly slovenského ducha. No, Oskar Dobrovodský a žiaľbohu drvivá väčšina Slovenska tam fašistov nevidela. Zaujímavé je, že minister vnútra R. Kaliňák, nepočul svoju kolegyňu zo strany Moniku Flašíkovú, ktorá sa oprávnene pýtala, ako je možné, že polícia nezasiahne voči fašistom, ktorí niesli symboly slovenského fašistického štátu? Jedna politická strana a dva úplne rozdielne pohľady na vec? HANBA!!! Namiesto toho bola políciou vytlačená skupinka, ktorá chcela zabrániť fašistom v nenávistnom pochode. Pýtam sa všetkých ľudí, kde sa to skončí, ak fašisti budú pochodovať ulicami slovenských miest a táto krajina im bude nadšene tlieskať a v jednotnom šíku bude pochodovať po ceste generálnej nenávisti voči Rómom? Odpoveď je jednoduchá a krátka. Veľkou katastrofou!!!

 

Braňo Oláh.

Cigáni v ofsajde. ..

01.10.2017

Svet sa točí v šialenom tanci, hurikány v Karibiku a na Floride zničili všetko čo im stálo v ceste. Portoriko zostalo úplne v troskách, takže ľudia, ktorí potrebujú dialýzu umierajú lebo viac »

Kedy začnú Cigáni robiť?

21.01.2017

Je po sviatkoch a život sa už dostal do bežných koľají. Ľudia sa po vianočnom opojení opäť prebúdzajú do nie práve najružovejšej reality. Nízke mzdy, vysoké dlhy, nedostupné bývanie viac »

Premiér, Kotleba. . .

11.12.2016

Zasadnutie SMERU – SD v Prešove prinieslo víťazstvo Róberta Fica, ktorý aj v nasledujúcom období bude viesť lídra slovenskej politickej scény. Prejav premiéra sa síce niesol v optimistickom viac »

Rušeň, Vectron, ZSSK

Miesta vo vlakoch v týchto dňoch sa rýchlo míňajú, železnice posilňujú spoje

18.12.2018 12:12

Vypravené budú 4 mimoriadne rýchliky a 29 posilových vlakov.

Karol Mitrík, NKÚ

SAV víta názor, že je potrebná legislatívna úprava transformácie ústavov

18.12.2018 12:10

Ústavy by mohli byť transformované na verejné výskumné inštitúcie bez prerušenia kontinuity právnych vzťahov.

Andrej Kiska

Kiska kšeftoval opakovane s podsvetím a vydržanými pozemkami

18.12.2018 12:00

Na prezidenta Andreja Kisku padá tieň škandálov s pôdou vo Veľkom Slavkove. Kiska totiž s vydržanými pozemkami, za ktorými bolo podsvetie, kšeftoval opakovane.

SR sviatky vianočné trhy Bratislava, hlavné námestie

Vyše 30 stánkom na vianočných trhoch chýbal hasiaci prístroj

18.12.2018 11:47

Vyplýva to z kontroly po požiari stánku, ktorý na Hlavnom námestí vypukol 28. novembra.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 204430x
Priemerná čítanosť článkov: 4444x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy