Založ si blog

Islamisti, Rómovia a súmrak bohov nad Európou. . .

Každý z nás musel zaregistrovať najmasovejšiu demonštráciu pravicových radikálov v dejinách povojnového Slovenska. Bratislavou na medzinárodný deň utečencov pochodovali neonacisti, ľudáci, futbaloví chuligáni a podobné typy, ktoré majú veľmi blízko k oslavovaniu fašizmu, nacizmu a hlavne spája ich neutíchajúca nenávisť k všetkému čo nie je biele, slovanské, národne orientované. Nenávidia imigrantov, židov, Rómov, sexuálne menšiny a skrátka každého kto je nejako odlišný. Ja viem nenapísal som nič nové ani som neobjavil Ameriku. Mňa však najviac zaráža masová podpora tejto nenávisti takzvanými radovými občanmi, ktorí keby ste ich označili za rasistov a xenofóbnych ľudí tak by vehementne protestovali. No pýtam sa, ako možno označiť človeka, ktorý verejne či skryto podporuje fašistické predsudky? V dnešnej dobe ma napadá kacírska odpoveď. Bežný Slovák!!! Bohužiaľ táto kacírska odpoveď je krutou realitou našej spoločnosti.

Ja viem, že tieto slová zdvihnú žlč nejednému čitateľovi, ktorý sa v nich spozná. No na svoju obranu musím napísať, že k tomuto skonštatovaniu ma priviedla realita, ktorú podporil aj prieskum, kde viac ako 70% opýtaných má na tému imigrantov rovnaký názor, ako všetci tí čo vyčíňali v bratislavskom pochode nenávisti. A čo na toto nenávistné besnenie hovorí naša vláda? NIČ!!! Prečo mlčí? Lebo si veľmi dobre uvedomuje, že keby mala rok pred voľbami iné názory než väčšina tejto spoločnosti tak vo voľbách neuspeje. A tak sa snaží názory extrémistov učesať, upraviť a použiť vo svojej agitácii. Smutné, ale pravdivé konštatovanie holých faktov. Päť a pol miliónové Slovensko sa bojí 800 imigrantov. Boja sa, že im ukradnú prácu, znásilnia ženy, nastolia islamské právo a zotročia slovenský írečitý ľud. Pritom je jasné, že týchto 800 ľudí by bolo pod stálym dohľadom, preverí ich SIS a nakoniec prejdú imigračným procesom, čo však neznamená, že tu zostanú. Ľudia na Slovensku si asi neuvedomujú, že títo ľudia nemajú v úmysle zostať na Slovensku. Chcú ísť ďalej za lepším životom do západnej či severnej Európy. Tak ako ich tu nechcú domáci, ani oni sami nechcú zostať na Slovensku. Úplne najlepšie na tom, je že Slováci už asi zabudli, ako oni sami na začiatku 20 storočia v imigračných vlnách zaplavili Severnú Ameriku, ako po roku 1989 sa rozpŕchli po Európe v honbe za lepším životom. A pritom na Slovensku nebola vojna, ani hlad, choroby a nesloboda. Máte pocit, že pre Angličanov, Írov, Nemcov atď. nie sú Slováci tými, ktorí im berú prácu, lebo robia za minimálnu mzdu? Myslíte, že sú v ich očiach sú niečo viac, ako gastarbeitri, ktorých by najradšej kopli do zadku a poslali domov? Nemyslím… Úplne najlepšie je, že ak sa jedná o granty z Európskej únie, tak to sú Slováci najväčší Európania. Ak majú byť čo i len v minimálnej miere solidárni tak to sú hneď reči plné nenávisti voči Bruselu. Mňa by zaujímalo čo by urobilo Slovensko, keby sa v Európe rozhodli poslať všetkých Slovákov domov, nakoľko v ich krajine nemajú prácu pre domácich. Zrazu by domov prišlo niekoľko stotisíc ľudí, ktorí by skončili na úradoch práce a miera nezamestnanosti by sa razom dostala vysoko nad 30%.

Problém imigrantov, ktorému bude čeliť Európa by mali riešiť odborníci a nie extrémisti. Zodpovední politici by mali ľuďom vysvetliť, že cesta nasledovania extrémnej pravice je zlá a hlavne škodlivá a neschodná. Avšak deje sa pravý opak. Vláda v snahe udržať si moc sa snaží kopírovať názory a nálady verejnosti tak, aby si zabezpečila masovú podporu vo voľbách. Ako argument stačí spomenúť reakciu slovenských úradov, ktorý Európskej komisii odpovedali, že dôvodom, prečo končia rómske deti v špeciálnych školách je častý incest v rómskych komunitách. Slovenské úrady sa pritom pri svojej „fundovanej“ odpovedi opierali o tridsať rokov starú štúdiu, ktorá sa robila v roku 1987 v uzavretej olašskej komunite v nitrianskom kraji. Napriek tomu neváhali označiť za výsledok incestu niekoľko tisíc rómskych  detí. Túto „geniálnu“ odpoveď, ktorá mala obhájiť katastrofálny stav vo vzdelávaní rómskych detí hájil pred zlými eurokomisármi sám minister vnútra. Musím sa však spýtať, ak minister vnútra vie, že incest sa masovo pácha v tisíckach prípadov, ako je možné, že títo ľudia neskončili pred súdom a vo väzení? Veď incest je u nás trestným činom za ktorý je trest odňatia slobody. Sú dve možnosti, buď pán minister klame, alebo si nesplnil svoju občiansku povinnosť a neohlásil trestný čin, čo je tiež trestný čin, za ktorý by sa mal zodpovedať. Pritom policajné štatistiky uvádzajú, že za rok 2014 bolo vedených 7 prípadov incestu z ktorých boli 4 objasnené. Ostatné roky bola štatistika podobná… Takže čo iné to je ak nie hnusná propaganda?

Vo svetle aj tohto príkladu možno vidieť, že nenávisť má na Slovensku všade dvere otvorené. Od krčiem štvrtej cenovej kategórie kde svoje nenávistné „kecy“ šíria extrémisti, až po sofistikovanejšie metódy tých najmocnejších. Pýtam sa čo nastane v tejto krajine a celom našom postsocialistickom regióne? Stále viac a viac ľudí je ochotných podporovať nenávistnú politiku krajnej pravice. Stále viac mladých ľudí slepo verí nacistickej propagande a bez rozmýšľania nasledujú svojich vodcov. V Maďarsku rastie nový „berlínsky múr“ a bilboardy upozorňujú cudzincov, aby radšej odišli z ich krajiny a to všetko s otvorenou podporou vlády. Táto všeobjímajúca nenávisť splodí zlo, ktoré Európu uvrhne do novodobého holokaustu. Mám strach, že sa v starej dobrej Európe schyľuje k „Súmraku bohov“…

 

 

Braňo Oláh.

Cigáni v ofsajde. ..

01.10.2017

Svet sa točí v šialenom tanci, hurikány v Karibiku a na Floride zničili všetko čo im stálo v ceste. Portoriko zostalo úplne v troskách, takže ľudia, ktorí potrebujú dialýzu umierajú lebo viac »

Kedy začnú Cigáni robiť?

21.01.2017

Je po sviatkoch a život sa už dostal do bežných koľají. Ľudia sa po vianočnom opojení opäť prebúdzajú do nie práve najružovejšej reality. Nízke mzdy, vysoké dlhy, nedostupné bývanie viac »

Premiér, Kotleba. . .

11.12.2016

Zasadnutie SMERU – SD v Prešove prinieslo víťazstvo Róberta Fica, ktorý aj v nasledujúcom období bude viesť lídra slovenskej politickej scény. Prejav premiéra sa síce niesol v optimistickom viac »

pocasie, zima

Arktická zima prichádza z Ruska

24.02.2018 06:00

Opäť si chystajme hrubé pulóvre a teplé bundy. Posledné februárové dni budú poriadne mrazivé a teploty vzduchu nielen v noci, ale aj cez deň budú štípať.

Biely dom, požiar

Do bariéry pri Bielom dome vrazilo auto, vodička bola zadržaná

23.02.2018 23:31

Auto ale nepreniklo do areálu sídla amerického prezidenta.

Zbrane, násilie, deti

Od zbrojárskych firiem v USA sa odvracia čoraz viac partnerov, znepokojení sú aj ich akcionári

23.02.2018 22:12

Štatistiky dokazujú súvislosť medzi rozšírenosťou zbraní medzi obyvateľstvom a počtom obetí streleckých útokov. Prezident Trump chce problém riešiť tak, že rozdá zbrane učiteľom.

trump

Bývalý člen Trumpovho tímu sa priznal v rámci vyšetrovania zásahov Ruska

23.02.2018 22:10

Gates sa priznal k trestným činom sprisahania a nepravdivých výpovedí v rámci vyšetrovania údajných ruských zásahov do amerických volieb v roku 2016.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 189415x
Priemerná čítanosť článkov: 4118x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy