Založ si blog

Apartheid made in Slovakia?

Búrka Sandy už prehrmela, do Bieleho domu sa vracia Barack Obama a v Sýrii stále zúri občianska vojna. No, Slovensko sleduje neúnavný boj svojho národného hrdinu Oskara Dobrovodského proti „cigánskej“ pliage. Opäť sa zišli v Bratislave fašisti v čele so známym vedením. Pálenie vlajky EÚ ukončilo pochod „slušných“ ľudí, ktorí sú vzorom čestnosti a morálky. To, že nemajú problém s holokaustom, zdravia sa vztýčenou pravicou a hrdo kričia svoje Na Stráž, asi Oskarovi Dobrovodskému nevadí. Veď, on na týchto pochodoch nevidel, žiadnych pravicových extrémistov iba samých „slušných“ pracujúcich, ktorí ho prišli podporiť. Dobre, nebudem sa už vyjadrovať k politickej inklinácii pána Dobrovodského, veď on sa do médií dušuje, že k týmto zlým chlapcom nepatrí. Tak sa potom pýtam, prečo s nimi pochoduje plece pri pleci? Rovnako by ma zaujímalo čo vlastne pán Dobrovodský chce dosiahnuť? Lebo reči o dodržiavaní zákonov pre všetkých a podobné nič nehovoriace frázy sú vágne a nikto nevie čo konkrétne tento pán chce. Ani raz som nepočul, nečítal nejakú konkrétnu požiadavku ohľadne jeho neprispôsobivých susedov z Družstevnej ulice. Prečo? Stále sa omieľajú frázy o neustálom porušovaní zákonov zo strany neprispôsobivej rodiny. Ak, je to tak, prečo ešte týmto ľuďom nebol dokázaný žiadny zločin, ani porušenie zákonov? Veď, Oskar Dobrovodský mal skutočne výhody, ako najvyšší ústavní činitelia. Jeho dom 24h strážila kamera, ktorá zachytávala všetko čo sa robí na Družstevnej ulici. Polícia neprestajne monitorovala túto ulicu, tak ako je možné, že tí zlí cigáni ešte nestáli pred súdom, ba dokonca neboli ani obvinení? Viem čo by povedal p. Dobrovodský  a jeho „slušní ľudia“. Je to preto, že tento štát cigáňov chráni, že pre nich neplatia zákony. Dobre, tak nech p. Dobrovodský poukáže na jeden jediný prípad, kedy sa takýto skutok stal a nech celému Slovensku ukáže, ako funguje zvýhodňovanie cigáňov na úkor „slušných ľudí“. Ako, je možné, že to neboli Rómovia z Družstevnej, kto odmontoval kameru, ktorá mala dokázať ich porušovanie zákonov, ale kameru odstránil p. Dobrovodský? Ako je možné, že Rómovia neprišli do konfliktu s Políciou, ale p. Dobrovodský áno? Opäť sa musím pýtať, čo vlastne Dobrovodský a jeho „slušní ľudia“ chcú? Vie pán Dobrovodský, že ak legálne kúpite dom, nikto vám ho nemôže zobrať, pretože ste neprispôsobivý? Vie, že nikto nemôže tejto rómskej rodine prikázať, aby odišla z tohto domu? Takže po čom volajú „slušní ľudia“ čo skutočne chcú a čo je ich cieľ? Odpoveď je jednoduchá a krátka APARTHEID!!! Systém , kde každá rasa žije v prísnej  segregácii. Toto by pre malackého martýra a bohužiaľ pre väčšinu slovenskej spoločnosti, bolo jediné riešenie, s ktorým by asi boli spokojní. Smutné, ale pravdivé konštatovanie.

Už počujem tie zlostné komentáre o tom, že cigáni si nič iné nezaslúžia, lebo sú takí, alebo onakí. Počujem prskať nenávistné sliny s otázkou, tak čo má robiť Oskar Dobrovodský? Riešení je viac, prvým by asi bol poriadny plot, ktorý by umožnil p. Dobrovodskému nezdieľať, ani len pohľad na neprispôsobivých susedov. Druhé je trochu zložitejšie a to riešenie bytovej situácie samotných Rómov z Družstevnej, v spolupráci s mestom Malacky, úradom splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Veď, ak niekde býva 40 ľudí bez WC a kúpeľne, iný než tento výsledok nie je možný. Alternatív je niekoľko, no Oskar Dobrovodský, asi už ani sám nestojí o to, aby sa jeho problém vyriešil inak než núteným odchodom svojich rómskych susedov. Stal sa z neho vodca nespokojných Slovákov a pravicoví extrémisti ho priam velebia. Najnovšie nám Oskar Dobrovodský sľubuje už aj násilné akcie. Asi toto je jeho spôsob riešenia…

Lenže ja sa potom pýtam načo máme ústavu, všetky zákony, načo máme orgány činné v trestnom konaní, keď nedokážu postihnúť zlodejov, vrahov, podvodníkov a iných zločincov? Takéto neschopné sú všetky inštitúcie podľa majority, len vo vzťahu k Rómom. Prečo? Lebo Slováci sú neskutoční Romofili? Hlúposť podporená mýtmi a legendami o 1500€ sociálnych dávkach pre cigáňov, liekoch zadarmo a podobných perličiek ducha nespokojných Slovákov, ktoré sa šíria internetom, ako lesný požiar. A ten čo chce uveriť, rád uverí. Nevadí, že si stačí zapnúť vyhľadávač a overiť si skutočnú výšku sociálnych dávok či iných sociálnych výhod, ktoré určite poberajú len a len cigáni. Veď, načo sa trápiť premýšľaním radšej sa pridám k tupému stádu a budem šíriť celonárodnú nenávisť voči cigáňom. Kde, však takýto postoj vedie nás už naučila história. Genocída vo Rwande začala tým, že jediné rádio, ráno čo ráno deň čo deň prinášalo správy o zlých Tutsi, ktorí ničia život slušných, dobrých a morálnych Hutuov. Táto organizovaná nenávisť vyústila do genocídy 800 tisíc nevinných ľudí.

Skončíme takto aj my? Akákoľvek diskusia na takzvanú rómsku tému dokazuje vysokú mieru nenávisti slovenskej spoločnosti k Rómom. A keby ste sa ich spýtali na riešenia, ani jeden z tých ukričaných „slušných“ ľudí by vám okrem nenávistných tirád nedokázal povedať, ani jeden konštruktívny návrh. Veľká časť Slovákov by privítala odchod všetkých Rómov zo Slovenska, alebo dodržiavanie prísnej segregácie a život v apartheide. Apartheid na Slovensku už aj tak dlhodobo funguje, aj keď nie v zákonoch a nariadeniach, ale je hlboko vrytý do myslí a sŕdc tejto spoločnosti…

 

 

 

Braňo Oláh.

Cigáni v ofsajde. ..

01.10.2017

Svet sa točí v šialenom tanci, hurikány v Karibiku a na Floride zničili všetko čo im stálo v ceste. Portoriko zostalo úplne v troskách, takže ľudia, ktorí potrebujú dialýzu umierajú lebo viac »

Kedy začnú Cigáni robiť?

21.01.2017

Je po sviatkoch a život sa už dostal do bežných koľají. Ľudia sa po vianočnom opojení opäť prebúdzajú do nie práve najružovejšej reality. Nízke mzdy, vysoké dlhy, nedostupné bývanie viac »

Premiér, Kotleba. . .

11.12.2016

Zasadnutie SMERU – SD v Prešove prinieslo víťazstvo Róberta Fica, ktorý aj v nasledujúcom období bude viesť lídra slovenskej politickej scény. Prejav premiéra sa síce niesol v optimistickom viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 205773x
Priemerná čítanosť článkov: 4473x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy